زیر گروه های مرتبط با محصولات


جرثقیل سقفی

تقریبا در هر محیط صنعتی و همچنین صنایع مختلف وقتی وزن تجهیزات به بیش از یک تن برسد بلافاصله نیاز به جرثقیل سقفی احساس می گردد.جرثقیل سقفی همانطور که از نامش استنباط می شود در سقف سالن نصب می شود و در طول و عرض و ارتفاع سالن بارهای موجود را جابه جا میکند و به عبارتی جرثقیل سقفی یکی از پرکاربردترین تجهیزات جابه جایی مواد می باشد.جرثقیل سقفی دارای انواع مختلفی می باشد و بر اساس نیاز مصرف کننده یکی از انواع جرثقیل سقفی بسیار کاربردی و مناسب می باشد.
در یک نگاه می توان جرثقیل سقفی را به دو دسته اصلی تقسیم نمود که عبارت است از جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی تک پل و در ادامه هریک از این دسته بندیها بر اساس شرایط اختصاصی سالن محل نصب به دو زیر دسته به نام جرثقیل سقفی دو پل رونشین و جرثقیل سقفی دو پل آویز و جرثقیل سقفی تک پل رونشین و جرثقیل سقفی تک پل آویز تقسیم می شوند.
 

 

جرثقیل دروازه ای

بیشترین زمینه استفاده از جرثقیل دروازه ای در فضای آزاد می باشد. از آنجا که در فضای آزاد امکان اجرای تیر حمال و سازه موجود نمی باشد لذا می توان با اجرای ریل های جرثقیل بر روی زمین که البته نیاز به فونداسیون مناسب دارد، شرایط عملکرد جرثقیل دروازه ای را فراهم آورد. لازم به ذکر است که در برخی موارد از جرثقیل دروازه ای در فضای داخل سالن نیز استفاده می شود. اگر سالن قابلیت تحمل بار جرثقیل سقفی را نداشته باشد و یا اینکه در سوله های طولانی تیرحمال موجود نباشد و چنانچه محدودیت فضا جهت نصب جرثقیل دروازه ای وجود نداشته باشد، استفاده از جرثقیل دروازه ای در داخل سالن نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی با عناوین مختلفی در صنعت جرثقیل سقفی شناخته می شوند. عبارتهایی نظیر جرثقیل بازویی، جرثقیل ستونی، جرثقیل ستونی بازویی، جرثقیل گردان، جرثقیل دیواری، جرثقیل پرچمی و ... واژگانی می باشند که در توصیف این نوع جرثقیل به کار برده می شوند. در اکثر انواع جرثقیل بازویی روش جابه جایی تجهیزات به این شکل است که حرکت طولی در سالن یا فضای آزاد به حرکت دورانی تبدیل می شود. به عبات دیگر جرثقیل بازویی در مساحت یک دایره کامل و یا در بخشی از مساحت یک دایره و همچنین در راستای قایم بار را جابه جا می کند. ویژگیهای اختصاصی انواع جرثقیل بازویی این نوع جرثقیل را تبدیل به بهترین انتخاب در بسیاری موارد می کند. جرثقیل بازویی را می توان هم به صورت دستی و هم به صورت برقی اجرا نمود.

محصولات استریت - STREET

شرکت استریت انگلستان (STREET CRANE) با قدمت بیش از 70 سال بزرگترین شرکت ساخت جرثقیل سقفی و انواع بالابر صنعتی در انگلستان می باشد و با بهره گیری از تجهیزات درجه یک اروپای غربی و همچنین طراحی به روز و کارآمد و انحصاری در حال حاضر برترین برند اروپای غربی در زمینه تولید جرثقیل سقفی می باشد. بازه تولیدات شرکت استریت در زمینه بالابر زنجیری تا 5 تن و در زمینه بالابر سیم بکسلی STANDARD تا 50 تن و در بازه OPEN WINCH تا 200 تن می باشد. شرکت استریت انگلستان سازنده انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل بازویی و جرثقیل دروازه ای می باشد. شرکت سپانو کران تدبیر به عنوان نماینده انحصاری شرکت استریت عرضه کننده کلیه محصولات استاندارد و خاص و همچنین عرضه کننده دانش فنی شرکت استریت به مصرف کنندگان می باشد.

 

جرثقیل ضد انفجار

جرثقیل ضد انفجار در صنایع مختلف که پتانسیل خطر و انفجار در آنها وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال صنایع پتروشیمی، معادن، نیروگاه ها، صنایع غذایی، صنایع دارویی، مهمات سازی و صنایع نظامی از جمله صنایعی می باشند که جرثقیل سقفی ضد انفجار به وفور در آنها استفاده می شود.
شرکت مهندسی سپانو کران تدبیر با اخذ تاییدیه از سازمان استاندارد تونایی طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی ضد انفجار را دارد و با همکاری شرکا ایتال کرین ایتالیا Italkrane که به صورت تخصصی سازنده انواع جرثقیل ضد انفجار می باشد، انواع جرثقیل سقفی ضد انفجار تک پل و دو پل (رونشین و آویز)، جرثقیل دروازه ای ضد انفجار، جرثقیل بازویی ضد انفجار را به  صنایع مختلف ارایه می نماید.

 

 

برق رسان جرثقیل

به دلیل اینکه جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی و جرثقیل ضد انفجار، متحرک می باشند، لذا برق رسانی به تجهیزات برقی جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی و جرثقیل ضد انفجار از جمله موضوعات مهم در صنعت جرثقیل شمرده می شود.